iphone x.. 6000 tl değerindeki telefon

iphone ile ilgili öğrendiğim america da basit bir telefon olarak görüldüğüdür. peki america da basit bir telefon iken bizim ülkemizde neden insanlar bu telefonu almak için 5 maaş'ını veriyor. tamam kaliteli ve avantajlı bir telefon olabilir ama 6000 tl arkadaşlar, gerçekçi olalım. bir ayda 6000 tl kazanan kaç kişi var? düşün ki aslında bir telefona bir aylık gelirinin hepsini tek seferde yatıramazsın. ama aslında küresel olarak bu tüketim lüx tüketim olarak geçtiği için amaç bu sanırım. insanların telefonu çok paraya alıp sonrada bankaya 2 yıl taksit ödetmek.
daha yeni doğan bebelere facebook hesabı açarak daha altlarını ıslatırlarken teknolojiyi tükettiriyoruz. ergen bebelerin ellerinde iphone olmuş çok mu? elektronik eşya tüketim konusunda ne zaman almanlara benzersek o zaman birşeyler değişir güzel ülkemde.
çok saçma çoğu özelliğini kullanmıyorsunuz zaten alın bi tuşlu telefon üç gün şarz sorununuz olmasın.

iphone’umdan gönderildi
sistem ve görsellik olarak beğendiğim ama, hiçbir zaman android telefonlardaki özgürlüğü bulamayacağınız, iphone'un çıtayı lak diye koyduğu bir telefon. samsung note 8 favorimdir.
bir telefona kesinlikle vermeyeceğim bir para
ınstagram, wp ve fotograf duzenleyici harici programa ihtiyac duymayan vasıfsız tüketici tayfasının ayıla bayıla aldığı telefondur.