e-devlet

e-devlet giriş adresi: https://giris.turkiye.gov.tr/giris/
devlet nezlinde bütün işlemlerinizi burdan yapabilirsiniz. sgk primleriniz , silic , ruhsat vs vs örnek vermek gerekirse bir işe giriceksiniz veya girdiniz. işvereniniz sgk ödemelerini yatırıp yatırmadığını veya işe girerken istenilen belgeleri devlet sitesinden temin edebilirsiniz. hiç devlet dairelerine gitmeden para vermeden kaymakamlıktı belediye işlemlerini hepsini bu siteden yapabilirsiniz.
ptt şubelerine gidip e-devlet şifrenizi 5 lira karşılığında alabilirsiniz.
5 lira karşılığında şifre alıp unuttuğunuz takdirde 10 lira karşılığında şifrenizin hatırlatıldığı muazzam kar elde edilen bacasız sanayidir.
gerçektende abi yani niye şifre yenile diye bir seçenek olmaz ki. gerekirse 5 adımlı doğurulama koyun ama neden 10 tl'ye ptt'den değiştiriliyor bir tek. gerçekten inanılmaz bir kar sağlanıyor. yani bu kadar da olmaması lazım bence, bayağı abartıyorlar artık.
abi e-devlet şifresi için ptt'ye gidip 5 kere para vererek şifre sıfırladım. böyle bir işlem görmedim.
aslında bütün bir sicilinin bulunduğu bir online servis olmasının büyük faydası var. ama işte şifre sıfırlama olayı çok sıkıntılı.
kolay şifreyide kabul etmez öyle doğum tarihi filan
illa büyük küçük harf rakam makam dan oluşacak şifren.
neden? e-unut diye
kullanışsız olmakla beraber işim düşünce belirli şeylere baktığım fikir olarak güzel uygulamadır. şifreleri pttden 2.5 liraya alıyorduk sanırım.