bitcoin

2010 lu yılların başlarında üretilen kripto para birimidir. son zamanlar da değerinin 70 bin tl ye kadar çıkması herkes gibi benimde çok dikkatimi çekiyor. yatırım yapmamak için kendimi zor tutuyorum açıkçası.
sanal para birimi olmasına karşın emlak sektörüne hafiften sıçrayan ve bitcoin karşılığında alışverişlerin yapılmaya başlanmasıyla daha çok duyulan yatırım aracıdır.
bitcoin, yeni nesil bir ödeme aracıdır. kripto para olarak ortaya çıkan teknolojik bir para birimidir. piyasada en değerli ve coin piyasasının en gelişmiş coin birimidir. 2018 yılında değeri 13 bin doların üzerindedir.
2008 yılında özellikle ortaya ıkmaya başlayan ancak o zamanlarda çok pasif durumda olan ve teknolojik para olarak değerlendirilen bir kripto para birimidir. 2018 yılı itibari ile dolar cinsinden değeri 13 bin doların üzerindedir. şuan da kripto paralar arasındaki en değerli ve en çok piyasa oranına sahip coindir.
şu sıralar kripto paralar gerçekten çok enteresan bir durum var. ilk çıktığı dönemlerde yatırım yapanlar şuan çok avantajlı
sanırım türkiyedeki herkes zamanında bu fırsatı kaçırdığı için üzülebilir. ancak ne yazık ki şuan bitcoin'i bilen herkes bu düşüncede..