albaric hikayeleri

madem çok bir sözlük gibi bir şey olamamış burası bende buraya aklımdan geçen mantıklı/mantıksız fikir ve düşüncelerimi hayata dair buraya kondururum buraya.
nasıl olsa buradaki diğer saçma entrylerden daha mantıklı bir şeyler çıkacağını tahmin ediyorum.kimse de kusura bakmasın.bu tarz sözlükler sadece bölgesel olmamalı-ki okul adına bir sözlük olmasından dolayı hala umutluyum-daha ulusal düşünülmeli.

melek mosso'yu bilirsiniz.kendisinden hiç haz etmezdim hatta çalan arkadaşlarıma değiştirsene şarkıyı diye tepki koyardım.sevmezdim ben melek mosso'yu.hiç.o kadar ki bulaşık yıkadıktan sonra elimi sildiğim havluya nasıl bir daha dokunmak istemiyorsam o kadar sevmezdim.ta ki "ben varım" adlı şarkının melek mosso yorumunu dinleyene kadar.o yan flüt youtube'dan izleyen arkadaşlar bilir şapkayı yan takmaya çalışmış ama bir s.kime benzeyememiş iyi gitar-iyi back vokal yapan gitaristin kalitesi diğer bassist arkadaşın coolluğu hoşuma gitti.sözüm ona dinlerim bundan sonra.

istanbul'da bir mekan/geçenlerde bir arkadaşla arnavutköy taraflarında ufak bir coffee&coctail bara gittik.kabak'a giden veya duyanlar bilir.o tarz bir ortam.loş ışık,tahta masalar sandalyeler,arkada masada oturan 5-6 tane 21-22 yaşlarında amerikalı kız,diğer yandan sevgililer,uzak bir mesafe sayılabilecek kadar uzak bir masada oturan iki tane kadın.ortam süper ama benim yanımda olan ne yazık ki kardeşim diye bileceğim bir arkadaş.neyse o kısım önemli değil güzel ortamı var tam chillout.al kız/erkek arkadaşını ya da sadece arkadaşını-illa sevişeceksiniz diye bir şey yok- git.gündüz de git kahveni içer belki kahvaltını yaparsın.işte oranın barmenin güzel müzik kulağı varmış.kendi "set"ini çalıyordu.paylaştı sağ olsun.setin ismini alta soundcloud olarak atıyorum.etnik chillout.hatta sizde setlerinizi paylaşın değiş-tokuş yapalım diyeceğim de şimdi neyse konuşturmayın beni.ha bu arada mekanın ismi "kavanoz".


tam hadi tiyatroya gideyim dediğim zaman yaz gelmiş oluyor.sezon bitmiş,o kadar giderim dediğim oyunlar tatile giriyor yahut sahne kapatıyor.son zamanlarda ferhan şensoy ağabeyimize sardım.mutlaka duymuşsunuzdur "ferhangi şeyler"i.7 mart 1987'den beri oynadığı,oyunda güncel gazete haberlerinden hareketle senaryonun dışına çıkar ve oyun kendini belkide hiç tasarlanmamış,daha önce yazılmamış bir bilinmezliğe doğru kendini götürür ve perdeleri kapanır.ve ben bu oyuna daha gitmedim.umursuzca kaçtım.böyle bir şahesere ben gitmedim.ferhan üstada allah uzun ömürler versin lakin yaşlandı da.sezon açılır açılmaz derhal ses tiyatrosundaki oyununa gideceğim.aşağı oyunla ilgili bir yazı ve kaynağını link olarak bırakıyorum.ilgini çekebilir.umarım...

kaynak: http://tiyatrogunlugu.com/ferhangi-seyler-tiyatro-oyunu/
biraz oyundan bahsedecek olursam, ferhangi şeyler, ferhan şensoy’un 1987 yılından beri oynadığı bir oyunmuş. oyunmuş diyorum çünkü dile kolay, benim izlediğim oyunun 1828. gösterimiydi. tek kişilik olan oyunda ev sahibi orkinos, avukat tayfun, bakkalın çırakları gibi hayali karakterler de yer alıyor. ferhan şensoy iki buçuk saat boyunca bu hayali kahramanlar ile uğraşıyor, başından geçen olayları anlatıyor, zaman zaman bağlamasını eline alıp türküler söylüyor, günlük gazeteleri kendine has üslubuyla yorumluyor. zaman zaman izleyiciler ile diyaloglara giriyor. oyunda senelerdir sabit olan karakterler olsa da ferhan şensoy izleyiciler ile girilen diyaloglarda, gazetelerdeki haberlerin yorumlanmasında herhangi bir yazılı bir metne kalmadan doğaçlama yapıyor. tüm bunlar ile beraber oyunu izlemeye gelen izleyicilere zaman zaman kahkahalar ile güldürdüğü, zaman zaman da aşık mahzuni şerif, turgut uyar gibi isimleri anması ile hüzünlü bir akşam geçirtiyor.

geleceğim tekrar.sende gel.boş kalmasın buralar...

-albaric